Gå till innehåll
Svenska Skolidrottsförbundet

Kontakt

Skolidrottsförbundets organisation bygger på att sprida ut förbundets resurser för att stärka stödet till den lokala verksamheten och skapa långsiktighet i det lokala stödet.

Skolidrottsförbundet består av 24 specialidrottsdistriksförbund (SDF) samt Norrbotten, dessa delas upp mellan fem verksamhetsutvecklare i Nord, Syd, Öst och Väst. Verksamhetstutvecklare har som uppdrag att vara Skolidrottsförbundets lokala företrädare och stötta både SDF och föreningar i området.

Gäller frågan Idrottonline hänvisar vi till Riksidrottsförbundets idrottssupport som har telefontid torsdag 12-15.
Telefonnumret är: 08-699 61 50.

 

Kontakt förbundskansliet

Skolidrottsförbundet
Idrottens Hus

Besöksadress: Skansbrogatan 7 11860 Stockholm
Postadress: Box 11016 100 61 Stockholm
Leverensadress: Östgötagatan 98 D 116 64 Stockholm

Vxl: 08- 699 60 00
Org.nr. 80 20 03-0618, Bankgiro 860-6519

Visa på karta Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.

Skolidrottsförbundet
Idrottens Hus
Kungsgatan 89 (våning 2)
Box 3005
903 02 UMEÅ

Skolidrottsförbundet
Nedre Kaserngården 5
415 27, Göteborg

Besöksadress: Kungsgatan 6, Malmö

Postadress: Skolidrottsförbundet, c/o Helio AB, Kungsgatan 6, 211 49 Malmö


Förbundskansliet

Jonas Leth

Generalsekreterare

E-post: jonas.leth@skolidrott.se
Tel: 070-361 90 50

Louise Hagström - Föräldraledig

Teamledare & projektledare

E-post: louise.hagstrom@skolidrott.se
Tel: 08-699 65 06

Thekla Hall

Teamledare & projektledare

E-post: thekla.hall@skolidrott.se
Tel: 08-699 65 05

Cecilia Zimmerman

Ekonomi

E-post: cecilia.zimmerman@skolidrott.se
Tel: 070-618 28 28

David Jansson

Projektledare Nya sätt att tävla

Djanet Beraki

Verksamhetsutvecklare Nord

E-post: djanet.beraki@skolidrott.se
Tel: 08-699 65 04

Ella Spira

Verksamhetsutvecklare Syd

E-post: ella.spira@skolidrott.se
Tel: 076-695 19 60

Filip Granath

Verksamhetsutvecklare Öst

E-post: filip.granath@skolidrott.se
Tel: 08-699 65 03

Jasmin Krohn

Verksamhetsutvecklare Väst

E-post: jasmin.krohn@skolidrott.se
Tel: 070-260 08 19

Malin Bölander

Central verksamhetsutvecklare

E-post: malin.bolander@skolidrott.se
Tel: 08-699 65 02

Ronja Fredriksson

Verksamhetsutvecklare Region Nord

E-post: ronja.fredriksson@skolidrott.se
Tel: 08-699 61 02

Oliwer Forsberg

Projektadministratör Demokratiprojektet

E-post: oliwer.forsberg@skolidrott.se
Tel: 08-6996428

Förbundsstyrelsen

Jamie Roshage Spörndli

Ordförande

Daniel Kåreda

Vice ordförande

Jennie Gustafsson

Ledamot

Erika Örjes

Ledamot

Jenny Knookala

Ledamot

Karl Kalin

Ledamot

Karolin Holmerg

Ledamot

Markus Ahlgren

Ledamot

Mirza Basic

Ledamot

Revisorer

Tommy Nilsson, Revideco

Ordinarie

Madeleine Beijer, Revideco

Ersättare

Valberedningen

Alexander Sövgren

Ledamot

Elias Dellrup

Ledamot

Emelie Petterson

Ordförande

Isak Betzholtz

Ledamot

Jenny Claesson

Ledamot

Publicerad: 2022-11-04

Senast uppdaterad: 2023-01-18